Lietuvoje veikiančią kompleksinių IT paslaugų įmonę „InnoForce Group” tarptautinė reitingavimo agentūra „Ekspert RA” pripažino viena IT sektoriaus lyderių Kazachstane. 2013 m. vasarą paskelbtais duomenimis, 2012 metais grupė pirmavo šioje šalyje pagal pajamų, gautų iš programinės įrangos kūrimo paslaugų, apimtis.

„Tai, kad mūsų grupė užėmė pirmaujančią poziciją tokioje ypač sparčiai augančioje IT rinkoje, kaip Kazachstanas, yra puikus rezultatas. Kadangi didelę dalį ten suteiktų paslaugų sudarė valstybiniai užsakymai, tai rodo, kad mūsų profesionalų darbą valstybinis sektorius vertina puikiai”, – sako „InnoForce Group” Kazachstane vadovas Chanatas Nurekenovas. Pasak jo, tarptautinė grupės patirtis ir ryšiai padeda plėtoti įvairaus masto projektus – nuo ypač inovatyvių, iki ypač didelių. „Kazachstano rinkai mes galime pasiūlyti vakarietišką patirtį ir sukauptas žinias, o čia mes galime naudotis visos grupės ištekliais”, – sako „InnoForce Group” Lietuvos padalinio verslo plėtros direktorius Germanas Rudekas.

Reitingavimo agentūros „Ekspert RA”, kuri specializuojasi Rusijos ir NVS šalių rinkose, atlikta studija rodo, kad „InnoForce Group” per 2012 metus suteikė programinės įrangos kūrimo ir diegimo paslaugų už 540 mln. 777 326 tengių (daugiau nei 9 mln. litų). Tai – geriausias rodiklis šioje studijos kategorijoje.

Pasak Ch.Nurekenovo, šis skaičius ateityje turėtų augti, nes auga visa Kazachstano IT paslaugų rinka.

Studijoje pabrėžiama, kad Kazachstane tik neseniai pradėjo populiarėti IT ir programinių paslaugų pirkimas iš specializuotų įmonių (angl. – Outsourcing), o duomenų kaupimo ir apdorojimo „debesyse” (debesų kompiuterija) rinka apskritai yra dar tik gimimo stadijoje. Tačiau valstybės įtaka, kaip teigiama, studijoje, Kazachstane ateinančiais metais tik didės ir tai skatins modernių technologijų bei sprendimų plitimą šioje šalyje.

Valstybinėje programoje „Informacinis Kazachstanas 2020″ numatyta, kad nuosavų duomenų kaupimo ir apdorojimo centrų skaičius šalyje iki 2017 m. turi sumažėti 80 proc. lyginant su 2012-aisiais, o iki 2020-ųjų – dar perpus. Tai atveria plačias galimybes IT kompanijoms.

Studijoje pabrėžiama, kad valstybinės iniciatyvos Kazachstane bus vienas pagrindinių veiksnių toliau formuojant IT rinką. Tačiau ne mažiau svarbus yra ir reikiamų specialistų kiekis. Šiuo metu Kazachstane IT specialistų labai trūksta.

„Šiuo požiūriu akivaizdūs yra mūsų grupės privalumai. Kadangi esame tarptautinė grupė, galime pasitelkti reikiamą kiekį specialistų iš filialų kitose šalyje, pateikti optimaliausius sprendimus, pritaikytus būtent tiems projektas, kuriems reikia labiausiai”, – sako Ch.Nurekenovas.

„InnoForce Group” vienija kompleksines IT paslaugas ir modernius integruotus sprendimus valstybinėms bei privataus sektoriaus organizacijoms teikiančias įmones Lietuvoje ir Kazachstane. „InnoForce Group” vykdo projektus Lietuvoje, Kazachstane, Tadžikistane, Turkmėnistane, Kirgizijoje ir Ukrainoje. „InnoForce Group” yra oficiali pasaulyje pripažintų „EMC Documentum”, „Fujitsu”,„NetApp”, „Oracle”, SAP, „Software Ag” kompanijų, kuriančių programinės įrangos bei informacijos valdymo sistemas, partnerė.