Visi girdėjome posakį – kas neišmatuota, to negalima valdyti ar tobulinti. Būtent dėl šios priežasties, sąnaudų apskaita sveikatos priežiūros srityje tampa vis svarbesnė, nors dažnai tai gali pasirodyti pernelyg sudėtinga. Gydymo įstaigos sutelkia dėmesį į ligoninių specifinių informacinių sistemų, skirtų medicininių duomenų apdorojimui, plėtojimą, o sveikatos ekonomikos informacinės sistemos tarsi nueina į antrą planą, tuo labiau, kad kyla nemažai iššūkių sveikatos ekonomikos metodologijos srityje, pvz. apibrėžiant gydymo atvejo sąnaudų apskaitos metodiką. “Innoforce” ekspertų sukurtas sprendimas SAP Business Objects ir SAP Prodfitability and Cost Management produktų pagrindu leidžia vykdyti gydymo atvejo sąnaudų apskaitą paciento lygiu.

“Innoforce” ką tik įgyvendino projektą, kuriame buvo įdiegta detalios paciento lygio sąnaudų apskaitos informacinė sistema visoms Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms. Sistema įgalina gauti patikimus paciento gydymo sąnaudų duomenis, reikalingus giminingų diagnozių grupėms priskiriamų (angl. Diagnosis-related Group) kainų koeficientų skaičiavimui pagal australišką AR-DRG ligų klasifikavimo sistemą.

Sistema leidžia apskaičiuoti kiekvieno paciento gydymo išlaidas ir vidutines su diagnozėmis susijusių grupių išlaidų sąmatas, išanalizuoti jas sveikatos priežiūros įstaigose / įstaigų grupėse arba visose sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose atliekama išsami pacientų lygio sąnaudų apskaita. Tai taip pat leidžia atlikti palyginimus su panašiomis sveikatos priežiūros įstaigomis skirtingais pjūviais.