InnoForce SAP sistemoms skirtas i.VAZ įrankis – sprendimas sklandžiai verslo veiklai

Važtaraštis – krovinio vežimo sutartį patvirtinantis dokumentas. Jame nurodyti visi krovinio duomenys, įskaitant krovinio siuntėjo ir gavėjo informaciją bei krovinio ir jį gabenančios transporto priemonės duomenis.

Nuo 2016 m. spalio 1 dienos pradėjo veikti nauja išmanioji Mokesčių administravimo sistema i.MAS, į kurią įmonės Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) privalo pateikti važtaraščių duomenis realiu laiku – krovinys, kurio kelionė prasideda bei pasibaigia Lietuvoje, negali būti išvežtas, kol nėra suformuotas ir pateiktas važtaraštis VMI.

Važtaraščiai yra teikiami i.MAS sistemos i.VAZ posistemyje. Šis posistemis – būdas gerinti mokesčių administravimą, mažinti pajamų neapskaitymą bei mokesčių vengimą. i.VAZ sistema leidžia atsisakyti popierinių važtaraščių bei sumažinti su jų administravimu bei saugojimu susijusią naštą.

Kas privalo teikti važtaraščius?

VMI privaloma pateikti važtaraščius esant visoms šioms sąlygoms:

  1. Kroviniai gabenami kelių transporto priemonėmis tik Lietuvos teritorijoje;
  2. Krovinio siuntėjas ir gavėjas yra ekonominę veiklą vystantis fizinis arba juridinis asmuo;
  3. Krovinių gabenimas vykdomas komercinių santykių tikslu.

Taigi, važtaraščių dokumentų duomenis mokesčių administratoriui privalo teikti mokesčių mokėtojai, kurie siunčia, veža bei gauna krovinius Lietuvos Respublikoje kelių transportu.

Važtaraščio duomenis i.VAZ privaloma teikti ne anksčiau kaip likus 7 dienoms iki numatytos krovinio išgabenimo dienos ir ne vėliau nei važtaraštyje nurodytu krovinio išgabenimo data ir laiku.

Kaip pateikti važtaraščius į  i.VAZ posistemį?

Pateikti važtaražtį i.VAZ posistemiui galite keliais skirtingais būdais. Pirmiausia, galite tai padaryti rankiniu būdu, naudodamiesi VMI savitarna. Visgi, toks važtaraščių pateikimas užima daug laiko ir darbą tenka atlikti du kartus – suvesti duomenis įmonės vidinėje bei VMI sistemose. Šis būdas reikalauja pernelyg daug resursų, padidina žmogiškųjų klaidų tikimybę ir tam tikrais atvejais šis būdas nėra įmanomas dėl gausaus duomenų kiekio. Taip pat, įmonės rizikuoja susidurti ne tik su apskaitos nekorektiškumu, bet ir su mokestine rizika, lemiančia finansinius nuostolius.

Dėl šių priežasčių, nemaža dalis įmonių ieško optimalaus būdo, kaip pritaikyti savo turimas apskaitos sistemas, kad šios pateiktų informaciją reikiamu formatu. Pasitelkus mūsų siūlomą sprendimą, elektroniniai krovinių važtaraščiai bus automatiškai perduoti į VMI administruojamą i.VAZ posistemį tiesiai iš įmonės apskaitos ar sandėlio programos.

Važtaraščių teikimas iš SAP apskaitos sistemų

Siūlome integracinį i.VAZ sprendimą, kuris ženkliai palengvins krovinio važtaraščių teikimo procesą. Su šiuo sprendimu i.VAZ teikimas iš SAP sistemų į i.VAZ posistemį vyksta sklandžiai ir paprastai. Sprendimas realiu laiku susieja visus verslo procesus ir reikalingus duomenis, o elektroninių važtaraščių apskaitos posistemis leidžia automatiškai arba rankiniu būdu perduoti važtaraščių duomenis VMI tiesiai iš prekių pristatymo valdymo programos. Programinę įrangą įsidiegti galima gerokai greičiau nei atlikti pakeitimus turimoje verslo valdymo sistemoje. Integracija klientas naudojasi savarankiškai be trečiųjų šalių įsikišimo ar išorinių serverių, taip užtikrinant duomenų saugumą. Duomenų pateikimas VMI viso labo užtruks vos keletą minučių.

Mūsų siūlomas sprendimas priima siunčiamus duomenis, juos transformuoja į reikiamą formatą ir operatyviai perduoda į i.VAZ posistemį. Tuomet, jei važtaraštis buvo sėkmingai priimtas, atsiunčiamas patvirtinantis pranešimas, o jei įvyko klaida, gaunamas atsakomasis ryšys, ką reikėtų pakoreguoti. Taip pat, šis būdas leidžia vienu metų siųsti net keletą elektroninių važtaraščių.

Tai paprastas sprendimas, kurio metu informacija keliauja per tris šaltinius – nuo kliento apskaitos sistemos iki mūsų sprendimo, o galiausiai – iki i.VAZ posistemio, jungiantis saugiu protokolu. Realiu laiku galite gauti patikimą informaciją, informuojančią apie jūsų pateiktų i.VAZ duomenų proceso eigą ir jo sklandumą.

Kodėl verta rinktis InnoForce įrankį i.VAZ teikimui?

InnoForce siūlo standartizuotą, Lietuvos rinkai pritaikytą i.VAZ duomenų rinkmenos generavimo SAP sistemose įrankį. Sutelkėme profesionalią SAP konsultantų ir programuotojų komandą, kuriai buvo iškeltas uždavinys sukurti įrankį, pritaikytą SAP ERP (ECC ir S/4 HANA) sistemoms.

Mūsų sukurtas įrankis yra SAP sistemos priedėlis, glaudžiai susietas su pačia apskaitos sistema ir įdiegtas centralizuotai. Tai reiškia, kad jis yra saugus ir patikimas visoms įmonėms, kurios centralizuotai valdo savo IT išteklius ir teikia prieigą prie sistemos daugelyje šalių esantiems filialams ar antrinėms įmonėms. Šis technologinis sprendimas pilnai užtikrina informacijos saugumą.

Esame sukaupę nemažai patirties dirbant su įvairiomis tiek SAP, tiek kitų technologijų pagrindu sukurtomis sistemomis, todėl mūsų siūlomas įrankis turi galimybę prisitaikyti prie įvairių duomenų sistemų. Renkantis tinkamiausius IT sprendimus rinkmenų sudarymui, visada patariame dėl pastarųjų privalumų ir trūkumų. Esame subūrę specializuotą komandą, šiuo metu aktyviai dirbančią konkrečiai su i.MAS projektais.

Apibendrinant, automatinis i.VAZ teikimas leidžia perduoti važtaraščių duomenis tiesiai iš SAP apskaitos sistemos į i.VAZ posistemį greitai, patogiai ir išvengiant rankinio darbo. Tai yra efektyviausias sprendimas rinkoje, skirtas sėkmingai bei automatiškai pateikti važtaraščių duomenis iš SAP sistemų realiu laiku, užtikrinant sklandžią verslo veiklą.