Kas yra verslo valdymo sistema (ERP)?

Verslo valdymo sistema – verslo informacinė sistema, skaitmeniniu būdu integruota į įmonės, įstaigos ar organizacijos kasdienes veiklas. Verslo valdymo sistemos padeda integruoti, optimizuoti ir kontroliuoti įmonėje vykstančius procesus (apskaitos ir finansų, projektų valdymo, pirkimų ir pardavimų, tiekimo grandinės, sandėlių, gamybos, atsargų, žmogiškųjų išteklių, ryšių su klientais valdymo ir kt.), atsižvelgiant į konkrečios įmonės poreikius: kaupti visus įmonės duomenis vienoje sistemoje, analizuoti juos realiu laiku ir gauti įžvalgas, padedančias priimti greitus, duomenimis grįstus verslo sprendimus.

Įsidiegti verslo valdymo sistemas dažniausiai renkasi sparčiai augančios įmonės, kurios siekia efektyviau ir greičiau valdyti informacijos srautus, išvengti rankinio darbo klaidų, pasikartojančių duomenų, rinkti aktualiausius duomenis ir skaitmenizuoti savo verslą. Įsidiegus verslo valdymo sistemą, visa įmonės informacija kaupiama vienoje platformoje, tad galima naudoti realaus laiko duomenis iš bet kurios pasaulio vietos bei bet kokio įrenginio.

Dažniausiai verslo valdymo sistemos konstruojamos iš atskirų modulių pagal skirtingas veiklos sritis, moduliai pritaikomi ir integruojami kiekvienai įmonei, įstaigai ar organizacijai pagal jos veiklos sferą: pavyzdžiui, galbūt jums nėra aktualus logistikos valdymo procesas, tačiau pirkimų ir pardavimų procesas yra būtinas. Atsižvelgiant į tai, verslo valdymo sistemos diegėjas parenka konkrečiai jums reikalingus modulius bei pritaiko juos pagal jūsų poreikius.

ERP programa gali būti kuriama konkrečiai įmonei atskirai (angl. from scratch) arba pritaikant geriausiomis pasaulio praktikomis paremtas standartizuotas verslo valdymo sistemas.

Kodėl verslui reikalinga verslo valdymo sistema (ERP)?

Stengiantis, kad įmonė veiktų sklandžiai – jau nekalbant apie pelningumą – kartais gali atrodyti, kad balansuojate ant vienračio ir tuo pat metu žongliruojate lėkštėmis, ypač jei nuolat šokinėjate tarp skirtingų informacinių sistemų tam, kad užtikrintumėte visų procesų veikimą pagal numatytą planą. Nesakome, kad vos įsidiegus ERP jūsų plėtra ar pelningumas savaime pasieks aukštumas, tačiau bent jau padės stabiliau važiuoti vienračiu bei sudėlioti visas lėkštes į vietas. Štai kodėl daugelis sėkmingai veikiančių įmonių naudoja ERP sistemas ir kodėl vertėtų apsvarstyti verslo valdymo sistemos įsigijimo klausimą, jeigu patys dalyvaujate verslo valdyme.

Verslo valdymo sistemos ypač aktualios besiplečiantiems verslams ir organizacijoms, kurios vykdo daug funkcijų vienu metu, generuoja didelius kiekius duomenų ir siekia, kad visa jų verslo informacija būtų saugi, visada pasiekiama ir laikoma vienoje vietoje. Verslo valdymo sistemas ar į jas panašius sprendimus naudoja labai didelė dalis pasaulio verslų.

Įmonės, įstaigos ir organizacijos, įsidiegusios verslo valdymo sistemas, dažniausiai nurodo du pagrindinius šių sprendimų privalumus: ERP padeda gerinti verslo efektyvumą realiu laiku ir tuo pačiu padeda priimti geresnius verslo sprendimus ateityje.

Kokią verslo valdymo sistemą (ERP) pasirinkti?

Visada siūlome rinktis standartizuotą verslo valdymo sistemą, nes tik turėdami tokią sistemą gausite pačius geriausius ir laiko patikrintus sprendimus. Juose bus sudėti geriausiomis pasaulinėmis praktikomis paremti įrankiai, sistema bus nuolat atnaujinama, tuo pačiu būsite nepriklausomi nuo konkretaus tiekėjo. Jums tereikės nuspręsti, koks funkcionalumas reikalingas, kokio gamintojo pasiūlymas geriausiai atitinka Jūsų reikalavimus ir priimti sprendimą.

Esame SAP programinės įrangos auksiniai partneriai Lietuvoje, savo klientams siūlome geriausia pasauline praktika paremtą standartizuotą verslo valdymo sistemą SAP S/4 HANA, kuri yra skirta didelių regioninių ir tarptautinių įmonių svarbiausių verslo procesų valdymui. Tai – apskaitos, finansų, gamybos, tiekimo grandinės, pirkimo-pardavimo ciklo, atsargų, žmogiškųjų išteklių, klientų aptarnavimo ir kitų procesų, atsižvelgiant į jūsų poreikius, valdymo sistema. Mažoms ir vidutinėms įmonėms galime pasiūlyti būtent joms pritaikytą sprendimą – SAP Business By Design, kuriame galėsite valdyti visą savo verslą, nuo žmogiškųjų išteklių iki finansų, naudodami vieną saugų debesų paketą.

Kokie yra SAP verslo valdymo sistemos pranašumai?

Vienoje sistemoje valdomi visi svarbiausi įmonės verslo procesai, užtikrinamas duomenų vientisumas, išsamumas, palyginamumas ir atsekamumas.

SAP ERP verslo valdymo sistema yra pritaikoma prie įmonės struktūros ir procesų, tad kasdieniai darbai ir projektai tampa tarpusavyje susieti. Tai įmonės vadovybei suteikia galimybę greitai identifikuoti efektyvius bei neefektyvius procesus ir veiklas, sutrumpinti verslo sprendimų priėmimo laiką.

SAP ERP verslo valdymo sistemą sudaro daugybė modulių, kurie individualiai parenkami ir pritaikomi pagal įmonės pramonės ir / ar veiklos šaką. Šie SAP ERP moduliai yra naudojami daugybės įmonių visame pasaulyje, tad nemaža dalis galimų verslo procesų iššūkių yra jau išspręsti ir integruoti į šiuose moduliuose esančius sprendimus.

SAP ERP sistema yra daugiakalbė, operacijas galima apskaityti daugeliu valiutų, ji gali būti pritaikyta skirtingoms teisinio reguliavimo sistemoms. Tai leidžia verslui vykdyti veiklos valdymą ir apskaitą įvairiose šalyse ir jurisdikcijose. Visa tai atliekama sistemos naudotojui intuityviai suprantamoje, gimtąja kalba valdomoje naudotojo sąsajoje.

SAP ERP gali veikti tiek jūsų turimoje infrastruktūroje, tiek debesijos platformose.

SAP ERP verslo informacinės sistemos nauda neapsiriboja vien optimizuotais procesais, naudotojų produktyvumo augimu, efektyviai naudojamais ištekliais ir administruojamu turtu. SAP ERP sistemos įgalina procesus, leidžiančius sumažinti žmogiškosios klaidos riziką bei greičiau reaguoti į besikeičiančią verslo aplinką.

Kodėl verta rinktis InnoForce savo skaitmeninės transformacijos kelionės partneriu?

InnoForce turi ilgametę patirtį diegiant ir aptarnaujant SAP sprendimus – esame auksinis šios programinės įrangos gamintojo partneris bei sertifikuotas SAP techninės priežiūros centras PCoE (angl. Partner Centre of Excellence). Mūsų komanda gali padėti tiek diegiant naujausias sprendimų versijas, tiek prižiūrint ir vystant senesnes, atliekant pastarųjų konversiją.

Mūsų veiklos efektyvumo naujausias įrodymas – 2021 metų  „SAP Baltics Partners of the Year“ įvertinimas, kuris yra suteikiamas tik vienam SAP partneriui Baltijos šalyse.