SAP HANA duomenų valdymo platforma – šiuolaikiškas sprendimas verslo duomenims ir informacijai valdyti

Bene didžiausias šiuolaikiniam verslui kylantis iššūkis yra duomenų kaupimas, konfidencialumo, vientisumo bei prieinamumo užtikrinimas, jų apdorojimas ir analizė. Visi žinome, kad informacija – vienas iš svarbiausių išteklių. Tinkamai kaupiant informaciją ir duomenis, juos analizuojant, galima pakankamai lengvai spręsti, kur ir kaip padidinti produktyvumą. Tikslios įžvalgos padeda gerinti kone kiekvieną kiekybinį ar kokybinį veiklos rodiklį, optimizuoti veiklą iš pagrindų arba svarbiausiose srityse. SAP HANA duomenų valdymo platforma būtent tam ir skirta.

SAP HANA operatyvinėje atmintyje veikianti duomenų valdymo platforma, kuri gauna ir apdoroja duomenis iš skirtingų šaltinių realiu laiku, gali padėti bet kurios įmonės darbuotojams padidinti produktyvumą jų darbo vietoje ir dar daugiau. Susipažinkime su SAP HANA iš arčiau!

Kas yra SAP HANA?

SAP HANA yra Vokietijos programinės įrangos gamintojo SAP sukurta moderni duomenų valdymo platforma su daugybe privalumų. Jeigu nuspręsime ją palyginti su senesnės kartos duomenų bazėmis – skirtumas bus pastebimas iš karto. Bene svarbiausias SAP HANA privalumas, kurį galima išskirti – programinės įrangos pritaikymas greitam ir efektyviam didelio duomenų kiekio apdorojimui. Dėl to šis įrankis idealiai tinka įmonėms, kurioms reikia greitų sprendimų, tikslių įžvalgų bei lankstumo kasdienėje veikloje.

Lankstumas – vienas iš šios operatyvinėje atmintyje veikiančios duomenų valdymo platformos privalumų. Ją galima diegti įmonės turimoje infrastruktūroje (on-premise), debesyje (cloud) arba hibridiniu būdu, derinant abiejų sprendimo būdų naudas. Pagal kiekvieno verslo poreikius galima rasti optimaliausią sprendimą, atsižvelgiant į biudžetą, techninius resursus, komandos dydį, kita.

SAP HANA taip pat pasižymi vartotojui draugiška, intuityvia sąsaja (angl. user-interface). Būtent ši, intuityvi sąsaja leidžia lengvai valdyti duomenis ir atlikti kasdienes administracines užduotis arba generuoti duomenis ilgalaikės verslo strategijos kūrimui. Dėl savo lankstumo, prisitaikymo prie šiuolaikinių verslo poreikių, draugiškumo naudotojams ir multifunkciškumo, galimybės derinti ją su kitais įrankiais ir programomis, SAP HANA tinka ir naudotojams turintiems daug ar mažai patirties.

Praeities rezultatų analizė bei ataskaitos pagal turimus duomenis yra svarbus verslo valdymo aspektas, tačiau jau įprasta, palyginti su ateities prognozavimu ir buvimu žingsniu priekyje turint šios dienos, valandos ar minutės realius duomenis su SAP HANA duomenų valdymo platforma.

Kokie yra SAP HANA naudojimo pranašumai?

Lengviausia SAP HANA duomenų valdymo platformos privalumus išskirti pažvelgiant į esamų naudotojų patirtį ir jų jaučiamus bei matomus rezultatus. Visi minimi privalumai yra išskirti remiantis SAP HANA naudojančių verslų patirtimi.

Sumažėję kaštai IT infrastruktūros išlaikymui

Įprastai, vienas didžiausių iššūkių augančiam verslui, atsirandantis kartu su didėjančiu sukauptų duomenų kiekiu yra tinkamų IT infrastruktūros sprendimų parinkimas. Kuo daugiau duomenų kaupiama, tuo daugiau serverių, duomenų bazių ar kitų techninių sprendimų bei archyvų reikia. Skaitmenizuojant ir virtualizuojant duomenis galima gerokai sumažinti kaštus IT infrastruktūros išlaikymui. Duomenų virtualizavimas ir efektyvus kaupimas leidžia mažinti laiko ir resursų sąnaudas juos apdorojant bei analizuojant.

Taip pat IT infrastruktūros kaštus mažina SAP HANA specifinis duomenų suspaudimo indeksas, kuris įprastų duomenų bazių atžvilgiu duomenų apimtį suspaudžia nuo 5 iki 11 kartų.

Gerokai mažesnis neplanuotų išjungimų kiekis

Didėjant apdorojamų duomenų kiekiui bei augant verslui, didėja ir apkrova jūsų IT sistemoms. Kuomet pasiekiamas ribinis taškas, atsiranda labai didelė neplanuotų išjungimų (angl. downtime) rizika. Su patikimu, optimizuotu ir augimui bei jūsų poreikiams pritaikytu sprendimu, kaip SAP HANA, galima išvengti neplanuotų išjungimų ir išlaikyti aukštesnį pasiekiamumą. Taip didėja jūsų klientų pasitenkinimas.

Tikslesnių ir aktualių įžvalgų pasiekimas pagal poreikį

Duomenys ir jų teikiamos įžvalgos leidžia anksčiau laiko pastebėti svarbias tendencijas, rasti anksčiau nežinomas duomenų sritis potencialiam augimui, pastebėti silpnybes ir dar daugiau. Tokios įžvalgos – tvaraus, stipraus ir stabilaus verslo pamatas. Kuriant ilgalaikę verslo strategiją, tikslios įžvalgos – būtinos, o SAP HANA užtikrina, kad jas gausite pagal poreikį ir realiu laiku.

Efektyvūs momentiniai sprendimai

Dėka to, kad sistema gali analizuoti ir realiu laiku gaunamus duomenis, momentinių sprendimų priėmimas gali būti pagrįstas faktais ir įžvalgomis, ne tik profesionalų intuicija. Verslo ar veiklos srityse, kur reikia momentinių sprendimų, toks pajėgus įrankis gali smarkiai padidinti jūsų produktyvumą ir galimybes.

Didelių duomenų kiekių momentinis apdorojimas yra iššūkis, su kuriuo susiduria daug įmonių. Kuo daugiau duomenų, tuo sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis procesas yra jų apdorojimas. Visgi tuo metu, kada reikia momentinių sprendimų – svarbu, kad sistemos veiktų sklandžiai. Su SAP HANA to galite tikėtis visuomet.

Operatyvinėje atmintyje veikiančios duomenų valdymo platformos duomenų bazės yra specialiai sukurtos duomenis saugoti ir skaičiavimus vykdyti operatyvinėje atmintyje, priešingai nei duomenų bazės, kuriose duomenys saugomi diskuose arba SSD. SAP HANA duomenų valdymo platformoje duomenys pasiekiami iš karto, eliminuojant laiką, skirtą pasiekti diskus ar SSD, o skaičiavimų atveju eliminuojant procesoriaus pajėgumų galimybes.

Duomenų bazės centralizavimas

SAP HANA duomenų valdymo platforma gali rinkti ir generuoti duomenis iš/į: stacionarių kompiuterių, planšečių, mobiliųjų įrenginių ir daugybės kitų šaltinių. Konsoliduota duomenų bazė leidžia lengvai pasiekti svarbiausią informaciją bet kuriuo metu.

SAP HANA diegimas ir naudojimas

SAP HANA diegimas yra paprastas, sklandus ir efektyvus procesas. Apžvelgiant diegimą, galima išskirti 6 jo etapus.

1.    Susipažinimas / atradimas

Pačioje pradžioje potencialūs naudotojai susipažįsta su SAP HANA duomenų valdymo platforma, jos privalumais ir potencialia nauda verslui.

2.    Pasiruošimas

Vadovaujantis gerąja mūsų ir gamintojo praktika, aptariame projekto planą ir visus tolimesnius etapus su klientais. Suderiname darbų eigą, pateikiame rekomendacijas, atsižvelgiame į klientų lūkesčius dėl terminų, kitų aktualių naudojimo poreikių. Šio etapo metu yra sudaroma už diegimą ir sistemos paruošimą atsakinga projekto komanda (projekto vadovas ir kiti).`

3.    Tyrimas / analizė

Trečiojo etapo metu pasiruošiama diegimui, patikrinamas įmonės pasirengimas iš profesinės ir techninės pusės, sudaromi reikalingi techniniai dokumentai, vadovai.

4.    Realizacija

Kol sprendimas dar diegiamas ir ruošiamas naudojimui, atliekami konfigūravimo ir tobulinimo (angl. setup) darbai, redaguojamos funkcijos ir parametrai pagal su klientu aptartą projektą. Ruošiamasi galutinių naudotojų apmokymams.

5.    Diegimas ir mokymai

Kuomet vyksta diegimas, atliekamas visapusiškas programinės įrangos patikrinimas, vedami galutinių naudotojų mokymai, finalizuojamos paskutinės detalės, ruošiamasi pirmai paleidimo dienai (angl. Go-Live).

6.    Paleidimas ir naudojimas

Praėjus penkis ankstesnius etapus jūsų įmonės specialistai jau gali naudotis paruoštu darbui sprendimu. Be to, jie jau yra apmokyti ir susipažinę su SAP HANA funkcionalumu. Pradėjus naudoti, galima imtis tolimesnių procesų ir funkcijų tobulinimo bei plėtros planavimo.

Priklausomai nuo to ar pasirenkate diegti sprendimą įmonės viduje, naudotis debesyje pasiekiama SAP HANA versija arba rinktis hibridinį diegimo būdą, laikas nuo susipažinimo iki paleidimo gali būti skirtingas. Debesijoje naudojamos programos darbui gali būti paruoštos itin sparčiai, o vietoje arba hibridiniu būdu naudojami sprendimai reikalaus daugiau laiko.

SAP HANA suderinamumas su SAP S/4HANA ir kitais įrankiais

Jeigu norite maksimaliai efektyviai išnaudoti operatyvinėje atmintyje veikiančią duomenų bazę savo verslo naudai, galite ją susieti su to paties gamintojo SAP S/4HANA verslo valdymo sistema ir kitais įrankiais bei programomis.

Bene didžiausia atsakomybės dalis kasdieniame verslo administravime tenka verslo valdymo sistemoms (VVS). Nuo to, kokį VVS sprendimą pasirenka verslas, priklauso labai daug tolesnių jo galimybių. Apimdama tokias sritis, kaip: ataskaitų generavimas, realiu laiku besikeičiančių duomenų atvaizdavimas ir analizė, žmogiškųjų išteklių valdymas (HR), santykių su klientais valdymas (CRM), finansai, pirkimai, pardavimai ir kitos, SAP S/4HANA yra tas įrankis ir sistema, kuri atneša milžinišką naudą.

Ši VVS sprendžia didžiausius šiuolaikinio verslo iššūkius ir gali padėti rasti optimalius sprendimus net ir sudėtingiausioms problemoms. Ji taip pat pajėgi prisidėti prie to, kad jūsų komanda galėtų optimizuoti sąnaudas kasdienėje veikloje. Tačiau tam, kad įvairūs sprendimai, kaip kad SAP S/4HANA galėtų nešti maksimalią naudą, reikalinga pakankamai pajėgi duomenų bazė. Kuo daugiau duomenų sukaupsite, tuo tikslesnes ir naudingesnes įžvalgas gausite. SAP HANA –sprendimas, augti norinčiam verslui.

Jeigu jums aktualus SAP HANA duomenų valdymo platformos sprendimas, S/4HANA verslo valdymo įrankis, ECC versijos konversija į S/4HANA ar kiti technologiniai SAP programinės įrangos gamintojo sprendimai našesniam verslo valdymui – susisiekite jau dabar!